KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17025070

nr 1702 5070

Pär Lindblad

(1907-1981), Sverige

Signerad, Nudister, Akvarell, bildmått: 18x22 cm, yttermått inklusive ram: 33x42 cm

Pär Lindblad, svensk bildkonstnär och skulptör född 1907, död 1981.

Utrop:

400 kr

Såld:

200 kr

måndag 19 maj 2025
kl 19:38:37

Pär Lindblad

Läs mer om Pär Lindblad